Home / Siyonist İsrail / Siyonistler: HAMAS İle Mücadele Politikamız YOK!

Siyonistler: HAMAS İle Mücadele Politikamız YOK!

Siyonist İsrail Ordusu Güney Bölgeleri eski komutanı Tesvika Fogel şunları söyledi: İsrailli üst düzey yöneticiler Hamas ile mücadelenin yolunun demir kubbe olduğunu zannediyorlar. Aslında İsrail’in son yıllardaki politikaları, Hamas ile mücadelede uygun siyasi çözümlere sahip insanların az olmasının böyle zararların ortaya çıkmasına sebebiyet verdiğini gösterdi.

Korsan İsrail Ordusu Güney Bölgeleri eski komutanı General Tesvika Fogel yaptığı basın toplantısında şunları belirtti: Bugün yaşadıklarımız, İsrailli yetkililerin yanlış politikalarının sonucudur. Bence Gazze’de ortaya çıkan çatışmaların sorumlusu olan herkes ölmeli. İsrailli üst düzey yöneticiler Hamas ile mücadele politikasının demir kubbe olduğunu zannediyorlar. Aslında İsrail’in son yıllardaki politikaları, Hamas ile mücadelede uygun siyasi çözümlere sahip insanların az olmasının böyle zararların ortaya çıkmasına sebebiyet verdiğini gösterdi.

Üst düzey bir General olan Fogel açıklamalarının devamında şunları söyledi: Eğer İsrail’in idaresi benim elimde olsaydı, yarın sabahtan itibaren bir tek Hamas komutanının dahi Gazze de nefes almasına izin vermez, halkın bulunmadığı alanları bombalamayı durdururdum. Çünkü onların komutanları yeryüzünde değil yeraltındaki tünellerdeler.

Teviska Fogel Demir Kubbe savunma sistemlerinin çalışmalarına değinerek şunları kaydetti: Bu füze sistemleri bizim için stratejik faktörler değil, yalnızca taktiksel bir silah.

Siyonist General sözlerine son olarak şunları da ekldi: İsrail tarafından Hamas mevzilerine yapılacak her tür saldırı bizim için telefisi mümkün olmayan zararları beraberindeki getirecektir. Hamas İsrail’in son derece baskı altında olduğunu ve politikalarının yenilgiye uğradığını biliyor. Bizler Mısır’dan, silahlı gruplarla mücadele etme yollarını öğrenmeliyiz. Zira bu ülkenin yetkilileri bu gruplar için müzakere eksenli siyasi stratejiler kullanmıyor. İsrail halkı Filistin füzelerinden korkmadan rahatça Basketbol turnuvasını seyretmeliler.