Siyonistler Gazze’de Direniş Gözlem Noktasına Saldırdı

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınır ihlali yaptı ve Gazze Şeridi’nin güneyinde de direnişe ait bir gözlem noktasına ateş açtı.

İşgal ordusuna ait buldozerlerin Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun’un doğusunda sınırdan içeri girdiği ve bölgede arazi tesviyesi çalışması yaptığı belirtildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Han Yunus kentinin doğusundaki Huzaa beldesinin doğusunda direniş güçlerine ait bir gözlem noktasına ateş açtığı bildirildi.

İşgal güçlerinin gözlem noktasına düzenlediği saldırı sonucu ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, ayrıca sınır ihlali yapıp Filistinlilere ait topraklara giriyor ve arazi tesviyesi yapıyor, sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere, işçilere ve kuş avcılarına da ateş açıyor.

İşgal güçlerinin ihlallerinin Mısır, Katar ve Birleşmiş Milletler’in arabuluculuğuyla 2018 yılında sağlanan ateşkese de aykırı olduğu ifade edildi.