Home / Filistin / Filistinli Esirler / SİYONİST Güçler GAZETECİ Eylemine Saldırdı

SİYONİST Güçler GAZETECİ Eylemine Saldırdı

Ramallah'ın batısındaki Ofer Cezaevi önünde gözaltında tutulan bir gazeteciye destek için düzenlenen gösteriye işgal güçlerinin müdahalesi sırasında çok sayıda gazeteci işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

İşgal ordusunun Filistinli Gazeteciler Sendikası ve resmi Radyo ve Televizyon Heyeti’nin çağrısıyla düzenlenen gösteriye müdahale sırasında çok sayıda ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı kaydedildi.

Gösterinin işgal güçlerince gözaltına alınan Filistinli gazeteci Ali Dar Ali’ye destek amacıyla düzenlendiği ifade edildi.

Ofer Cezaevi önünde gerçekleştirilen gösteriye Filistinli Gazeteciler Sendikası Başkanı Nasır Ebu Bekir ve Resmi Medya Genel Gözetmeni Ahmed Assaf ile Filistinli onlarca gazeteci katıldı.

GÖZAT  Filistinli Kadın Gazeteciye Gözaltı

Nasır Ebu Bekir, gösteride yaptığı konuşmada, İsrail’in Filistin halkına yönelik cinayetlerini kamuoyundan gizlemek için Filistinli gazetecileri hedef almaya devam ettiğini söyledi.

Filistinli Gazeteciler Sendikası Başkanı, işgal rejiminin cezalandırılması ve gazetecilerin serbest bırakılması için çabalarını sürdüreceklerini açıkladı.

İşgal güçleri gazeteci Ali Dar Ali’yi 15 Ağustos’ta kışkırtıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına aldı.