Home / Filistin / Filistin Şehitler / Siyonistler FİLİSTİNLİ GENCİ Başından Vurup ŞEHİT ETTİ +VİDEO
Siyonistler FILISTINLI GENCI Basindan Vurup SEHIT ETTI +VIDEO

Siyonistler FİLİSTİNLİ GENCİ Başından Vurup ŞEHİT ETTİ +VİDEO

Nablus kentinin güneyindeki Havara beldesi ana caddesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda Filistinli bir genç şehit oldu ve bir gazeteci de yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Nablus’un doğusundaki Beyta beldesi sakinlerinden 23 yaşındaki Mutaz Hüseyin Hilal Beni Şemse’nin Yahudi yerleşimcilerden birinin kurşunuyla şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlık, AP kameramanı Mecdi İştiyye’nin de olayları takip ederken işgalcilerin açtığı ateş sonucu elinden yaralandığını bildirdi.

GÖZAT  GAZZE Suikast Soruşturmasında 45 İSRAİL AJANI Yakalandı

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerden birinin Filistinlilere yaklaştığını ve yakın mesafeden Filistinli gence ateş açtığını, başından yaralanan gencin kısa süre sonra olay yerinde şehit olduğunu söyledi.

Filistinliler, işgal rejimi zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren esirlere destek amacıyla Havara beldesi ana caddesi üzerinde toplanarak yolu trafiğe kapatmıştı.

GÖZAT  Siyonist İsrail, Fransa'da Gönüllü Asker Arıyor

Bölgeye gelen işgal devriyelerinin kalabalığı dağıtıp yolu trafiğe açmak istemesi üzerine Filistinlilerle işgal güçleri arasında çatışma çıktı.

Havara beldesi ana caddesinde sık sık öfkeli Filistinlilerin gösterilerinin ve Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.