SİYONİSTLER Filistinli 3 Üniversite Öğrencisini Gözaltı Aldı

Nablus’a bağlı Kuzey Asira beldesinde 20 eski esiri sokak ortasında sorguya çeken işgal güçlerinin Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden üçünü de gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, direniş faaliyetlerine karıştıkları şüphesiyle 12 Filistinlinin gözaltına alındığını açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Birzeit beldesinden Ahmed El-Ayiş’i gözaltına aldığını, El-Ayiş’in Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi eski başkanı olduğunu, üniversitede bugün yeni dönem için seçimlerin yapılacağını belirtti.

İşgal güçlerinin ayrıca aynı üniversitenin öğrencilerinden Amr Er-Rimavi ve Ahmed Ferec’i gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Beytlahim’e bağlı Tegu’ beldesinde Musa El-Ammur ve Hasan El-Beden, El-Hıdır beldesinde de Mahmud Ebu Suvey’i gözaltına aldığı kaydedildi.

Nablus’a bağlı Kuzey Asira beldesinde ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde 20 eski esiri gözaltına aldığı, esirleri sokak ortasında bir süre sorguya çektikten sonra serbest bıraktığı bildirildi.