SİYONİSTLER Çok Sayıda Yere Baskın Yaptı

İşgal güçlerinin erken saatlerde El-Halil vilayetinde Beyt Ummer beldesinde birçok yere baskın düzenlediği bildirildi.

İşgal askerlerinin baskın düzenledikleri evlerde arama yaptıkları ve askerlerden bir kısmının Safa Kavşağı’ndaki bazı evlerin çatılarına çıktıkları kaydedildi.

İşgal güçlerinin El-Halil’de Seyfulislam Hamis Kafişe, Müneccid Nadir El-Kavasimi ve Malik En-Netişe’yi gözaltına aldığı ifade edildi.

Kalkiliya’da ise işgal güçlerinin kente düzenlediği baskın sırasında şehit Mazuz Delal’in oğlu Musab’ı evinin dışında gözaltına aldığı öğrenildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin dün gece geç saatlerde Nablus’ta kentin doğu kesimine baskın düzenlediğini ve yol yapımında kullanılan aletlere ve araçlara el koyduğunu söyledi.

Kudüs’ün El-İseviyye beldesinde de işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında dün gece çıkan çatışmaların bu sabah erken saatlere kadar devam ettiği bildirildi.

Filistinli gençlerin Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş attığı ve işgal güçlerinin taş atan gençleri arama bahanesiyle beldeye baskın düzenlediği kaydedildi.

Bu arada işgal ordusu yayınladığı bildiride bu sabah erken saatlerde gözaltına alınan Filistinlilerin sayısının 15’e ulaştığını açıkladı.