Siyonistler Beyta Beldesine Girişleri Engelliyor

Beyta Belediye Başkanı Vasıf Ebu Mualla, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, işgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlere destek amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlere misilleme olarak işgal güçlerinin beldenin ana girişini kapattığını söyledi.

Ebu Mualla, işgal güçlerinin daha önce esirlere destek faaliyetlerinin devam etmesi halinde beldeye yönelik cezalandırıcı uygulamaların devreye sokulacağı tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

Belde sakinlerinin geçtiğimiz günlerde giriş çıkış yapabilecekleri bir gedik oluşturduğunu kaydeden Ebu Mualla, işgal güçlerinin önceki gece o gediği de kapattığını bildirdi.

GÖZAT  2017'nin İlk Çeyreğinde Gazze'de 14 630 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

Ebu Mualla, beldenin ana girişinin kapalı kalmasından endişe duyduğunu dile getirerek, beldede civar beldelere ve köylere sebze ve meyve sağlayan halin bulunduğuna dikkat çekti.

Bu arada, işgal güçlerinin Nablus’un güneyindeki Irak Burin beldesini de hedef almaya devam ettiği, dün sabah erken saatlerde beldeye baskın düzenlediği, baskın sırasında belde sakini gençlerle belde camii etrafında mevzilenen işgal piyadeleri arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin özellikle direniş eylemlerinin artış gösterdiği dönemlerde barikatları ve kontrol noktalarını Filistinlileri topluca cezalandırma aracı olarak kullandığı belirtildi.