SİYONİST Güçlerden BATI ŞERİA’da Sabah Baskınları

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da 19 kişiyi gözaltına aldığını, Ramallah’ta gözaltına alınanlar arasında Hamas üyelerinin de bulunduğunu, baskınlar sırasında bir araca el konulduğunu ve bir matbaanın kapatıldığını açıkladı.

Görgü tanıkları, işgal devriyelerinin Ramallah’a baskın düzenlediğini, birçok köyde ve beldede evlerde arama yaptığını söyledi.

Baskınların Silvad beldesinde yoğunlaştığını bildiren Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin belde sakinlerinden Hamid Riyad Hamid (22), Ahmed Abdülkerim Hamid (32) ve Kasım Hamid’i gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah’a bağlı Sencel beldesinden de Hasan Muhammed Usfur (30) ve Mecid Ahmed Müsalime’yi (40) gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Rantis beldesinden Muhammed Yahya Ebu Selim’i, Harbesa El-Misbah beldesinden Emin Mahmud Dar Derrac ve İyad Abdurrauf Atiyye’yi, Kefer Malik beldesinden Ala Sabit Buayrat’ı ve Nebi Salih beldesinden de Mutasım Muhammed Temimi’yi gözaltına aldığı öğrenildi.