Siyonistlere Bir Bahane Daha: HANUKA BAYRAMI

işgalci İsrail Kudüs belediyesinin bu sene onuncu kez düzenlediği “Yahudi Işık Bayramı” Hanuka kapsamında işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin surlarına çeşitli gösterilerin yansıtıldığı belirtildi.

İşgalci İsrail Turizm ve İsrail Kudüs İşleri Bakanlığı’nın destek verdiği gösterilerin Eski Şehir’in el-Halil ve Babu’l-Amud kapılarının önünde yoğunluk gösterdiği aktarıldı.

Bunun yanı sıra, bayram kutlamaları esnasında birçok Yahudi sanatçının eserlerini Kudüs’ün sokaklarında seslendirerek gösteriye eşlik ettiği kaydedildi.

1600’lü yıllarda mütevazı bir dini gelenek olarak başlayan Işık Festivali, günümüzde en gelişmiş dizayn, inovasyon ve artistik çalışmaların sergilendiği büyük bir şehir etkinliğine dönüşmüş durumda.

İşgalci Yahudi yerleşimciler her yıl düzenli bir şekilde Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde söz konusu bayramın kutlamalarını düzenliyor.

Hanuka Bayramı’nın işgal atındaki Kudüs’te geniş çaplı kutlanmasının amacı şehrin tarihi ve dini kimliğini değiştirmek olduğu ifade ediliyor.