Home / Filistin / Siyonistlerden 50’yi Aşkın Filistinliye GÖZALTI
Siyonistler 50'yi Askin Filistinliye GOZALTI

Siyonistlerden 50’yi Aşkın Filistinliye GÖZALTI

İşgal güçleri Kudüs'ün doğusundaki El-İseviyye beldesinde birçok eve baskın düzenledi ve bir hafta önce serbest bırakılan Filistinli kadın esir Şirin El-İsavi'yi ifade vermeye çağırdı.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin onlarca askeri araçla ve helikopter desteğinde El-İseviyye beldesine baskın düzenlediğini ve yaklaşık 45 genci gözaltına aldığını söyledi.

İşgal istihbaratının Filistinli eski esirler Nur Sultan, Mahmud Avadallah Derbas ve Şirin El-İsavi’yi ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

GÖZAT  Filistin ABBAS Yönetiminden Üniversite Öğrencisine Gözaltı

İşgal güçleri ayrıca Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı hizasında bulunan El-Matar Mahallesi’ne baskın düzenledi ve evlerde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Beytlahim’in güneyindeki Beyt Ficar beldesine de baskın düzenlediği ve Cenin’e bağlı Yamun beldesi girişine barikat kurduğu ifade edildi.

GÖZAT  Siyonistlerden Kudüslü 2 KARDEŞE Gözaltı

El-Halil’in güney bölgesinde dün gece işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ve işgal askerlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan çok sayıda kişinin etkilendiği kaydedildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Cenin Kampı’na ve Cenin’e bağlı beldelere baskın düzenleyerek dört Filistinliyi gözaltına aldı.