SİYONİST Yetkililer BAHREYN Prensini Ağırlıyor

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Bahreyn hanedan mensubu Prens Mübarek Ali Halife ile birlikte çektirdiği fotoğrafını Sosyal medya üzerinden yayınladı. Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Kara, Âli Halife’yi Telaviv’de konuk ettiğini belirterek daha sonra Knesset’e götüreceğini söyledi.

Öte yandan İsrail Resmi TV Kanalı yöneticisi Şimon Aran, Kara’nın ofisinden yapılan açıklamada “Mübarek Ali Halife, İsrail ile Bahreyn rejimi arasındaki ilişkileri ileriye götürmek için Telaviv’de bir ziyaret düzenlemek istemektedir” denildiğini aktardı.

Eyüp Kara, Geçtiğimiz Aralık ayında Telaviv’i ziyarete gelen Bahreyn heyetiyle buluşmuş, o zaman İsrailli bakan İsrailli heyetle bir araya geldiği görüntüleri sosyal medyadan kaldırmak zorunda kalmıştı.

Geçtiğimiz yıl Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Amerikan Hahamı’nı ağırlamıştı. Oğlu Nasır ise Geçen Eylül ayında Bahreyn Kralı’nın daha önce imzaladığı dini hoşgörü belgesinde altına imza atılan konularda harekete geçmek için ABD’de bir Yahudi Merkezi’ni ziyaret etmişti.

2016 yılında ise bir grup Yahudi işadamı heyeti Başkent Manama’ya ziyarette bulunmuş, Bahreynli iş adamlarının da katılımıyla Yahudilerin geleneksel dansı Hatkava’yı birlikte icra etmişlerdi.