Siyonist Yetkili: Suriye’de Çözüm FEDERASYON

Siyonist İsrail rejiminin yüksek askeri yetkililerinden biri, ABD’nin Suriye’nin Humus’daki hava üssüne füze saldırısının dönüm noktası olduğu iddiasını reddetti ve bu saldırının savaş sürecinde hiç bir değişiklik oluşturmadığını söyledi.

7 Nisan tarihinde ABD’nin iki kruvazörü ülkenin Cumhurbaşkanı Donald Trump’ın komutu ile Suriye’nin Humus şehrindeki el-Şeirat hava üssünü 59 füze ile hedef aldı.

GÖZAT  Siyonist İsrail Suriye'de KAOSUN DEVAMINI İSTİYOR

İsrail Times Haber Ajansının yazısına göre; Siyonist rejimi ordusu bu saldırının ABD için özel bir kazanç anlamına gelmediğini ve Suriye savaşı sürecinde bir değişim oluşturmadığını vurguluyor.

Söz konusu füze saldırısı ardından, ABD’nin birçok Arap müttefiki ve Batıdaki müttefikleri ABD’nin söz konusu saldırısını yerinde bulundu ve Trump’a teşekkür etti. Oysaki bu saldırı BM yasalarını ve Suriye hakimiyetini ihlal etti.

GÖZAT  İsrail Eski Savaş Bakanı: Suriye'ye ASKERİ MÜDAHALE YAPALIM

İsrailli yüksek askeri yetkili açıklamasını şöyle sürdürdü: “ABD’nin saldırısı stratejik bir dönüm noktası değildi ve Suriye savaşında yaşanan sadece bir başka olaydı. Suriye krizinde nasıl kesin bir sonuca varılır bilmiyorum.  Tek çözüm bir federasyon sistemi kurmaktır.”

Söz konusu İsrailli yetkili, ABD’nin saldırıdan İki saat önce onlara haber verdiğini iletti.