SİYONİST Yetkili: NAMAZ Kılmalarına İzin YOK!

İşgal rejimi iç güvenlik bakanı Gilad Erdan, işgal rejiminin Filistinlilerin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nda namaz kılmaya devam etmelerine izin vermeyeceğini söyledi.

Filistinlilerin Er-Rahme Kapısı’nı 16 yıl kapalı kaldıktan sonra geçtiğimiz haftalarda açmalarının ardından işgal güçleri Kudüslü dini ve milli şahsiyetlere yönelik baskılarını yoğunlaştırdı.

İşgalci bakan Erdan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’da herhangi bir değişikliğe, Er-Rahme Kapısı’nda veya başka bir yerde namazgah oluşturulmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

İşgal yönetiminin 2003 yılında kapattığı Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasından bu yana Kudüs’ün Eski Belde semtinde gerginlik yaşanıyor.

İşgal polisi Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı tekrar kapatmak için birkaç kez girişimde bulunsa da Kudüslüler namazgahın kapatılmasına izin vermedi.

Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasının ardından işgal rejimi aşırı sağı ve sözde heykel cemaatleri işgal hükümetini ve polisini İslami Vakıflar Dairesi karşısında aciz kalmakla suçladı.

Heykel cemaatleri taraftarlarına kalabalık bir şekilde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrılarında bulunurken, bu sabah 200’den fazla Yahudi yerleşimci gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdi.