Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / Siyonist Yerleşimciler Mescidi Aksa’ya Baskın Yaptı
siyonist-yerlesimciler-mescidi-aksaya-baskin-yapti

Siyonist Yerleşimciler Mescidi Aksa’ya Baskın Yaptı

Siyonist işgal hükümetinin teşvikleri ve hahamların tahrikleri neticesinde Mescidi Aksa’ya baskınlarını sürdüren Yahudi yerleşimcilerden onlarcası bugün işgal polisinin himayesinde El-Meğaribe Kapısından Mescidi Aksa avlusuna girdi.

Altısı öğrenci olmak üzere 33 Yahudi yerleşimci bugün El-Meğaribe Kapısından Mescidi Aksa avlusuna girip burada dolaştıktan sonra Es-Silsile kapısından da dışarı çıktı.

Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya baskın yapmasından önce cami çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alan işgal askerleri, camiden çıkanların ve camiye girenlerin kimliklerini kontrol edip, şüphelendikleri gençleri uzaklaştırıyor veya gözaltına alıyorlar.

Dün Kudüslü bir kadını Mescidi Aksa kapısında gözaltına alan işgal güçleri, kadını sorguladıktan sonra iki hafta camiye girmesini yasaklama cezası verdiler.

Daha önce El-Halil şehrindeki İbrahim Halil Camisi’ni yahudilerle Müslümanlar arasında bölen işgal rejimi Mescidi Aksa’da işi oldu bittiye getirerek zaman veya mekân olarak bölmek istiyor.