SİYONİST Yerleşimciler FİLİSTİNLİYE Ait Kepçeyi YAKTI

Yerel kaynaklar, beldeye araçla gelen Yahudi yerleşimcilerin aracın üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdiklerini ifade ettiler.

Kaynaklar, bir anda alev alan aracın kullanılamaz hale geldiğini belirterek, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yangını söndürdüklerinde aracın demir yığına dönüştüğünü gördüklerini kaydettiler.

GÖZAT  Mahmud Abbas - Fetih Tekelinde Gazze'siz TEK PARTİLİ SEÇİM

Aracı ateşe veren yerleşimciler, aracın bulunduğu iş yerinin duvar ve tuğlalarının üzerine ırkçı sloganlar yazdıktan sonra bölgeden ayrıldılar.

Yakılan aracın köyde inşaat malzemesi satan bir Filistinliye ait olduğunu belirten kaynaklar, kendisinin de işyerinden birkaç metre uzakta ikamet ettiğini hatırlattılar.

GÖZAT  HAMAS: Esirler İçin DİRENİŞİN Elinde Takas Kartı Var

Filistin topraklarına yerleştirilen Yahudi yerleşimciler her fırsatta Filistinlilere saldırmaktan, ev ve işyerlerini, araç ve camilerini kundaklamaktan, ürünlerine zarar vermekten, ağaçlarını kesmekten geri durmuyorlar.

Saldırılarına işgal askerleri göz yumarken, tutuklandıklarında da işgal mahkemeleri gereken cezayı vermiyor. Bu durum onların daha cüretkâr olmalarına yol açıyor.