Siyonist Yerleşimciler, Filistinlilerin 150 Zeytin Ağacını Çaldı

Batı Yaka’nın kuzeyinde yahudi yerleşimiyle ilgili meselelerin takibini yapan Gassan Dağlas’ın verdiği bilgilere göre Rahalim yahudi yerleşim merkezi civarındaki arazilerin sahipleri, arazilerine budama yapmak için gittiklerinde yaklaşık 150 zeytin ağacının sökülüp çalındığını görünce dehşet içinde kaldılar.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimciler 400 Zeytin Fidanı Çaldı

Açıklamada, Rahalim yahudi yerleşim merkezinin çitlerinin hizasında bulunan söz konusu arazilerin sahiplerinin, yahudi yerleşim merkezine yakın olması gerekçesiyle arazilerine ancak işgal güçleri tarafından özel izin verilmesinden sonra gidebildiklerine ve kendilerine birkaç günden beridir bu iznin verilmediğine dikkat çekildi.

GÖZAT  Siyonist Askerler Filistinlilerin PARALARINI GASP ETTİ

Çalınan zeytin ağaçlarının Heysem Kefane ve Suheyl Süleyman isimli Filistinlilerin arazilerinde bulunduğu ifade edildi.

Filistin’in Batı Yaka bölgesine adeta eşkıya çeteleri olarak yerleştirilen yahudi yerleşimciler bazen Filistinlilerin topraklarına girip ağaçlarını yakıyor, bazen baltalarla kesiyor, bazen de söküp götürüyorlar.

GÖZAT  İşgalci İsrail Kudüs'te 250 Dönüm Araziyi Gasp Etti

Yerleşimciler sadece ağaçlara zarar vermekle yetinmiyor zaman zaman koyunlarını ve büyük baş hayvanlarını gasp ediyorlar. Bütün bunları yapmaları sebebiyle cezalandırılmadıkları için cüretlenen yerleşimciler zaman zaman Filistinlilerin evlerini de içindeki insanlarla birlikte yakmaktan çekinmiyorlar.