Siyonist Yazar: İsrail, Bir Sonraki Savaşta Yenilecek!

Yediot Ahronot gazetesi yazarı, Siyonist Rejimin gelecek savaşlarda ne Gazze, ne Lübnan ve ne de her iki cephede asla başarılı olamayacağını vurguladı.

Ron Ben Yeşay, gelecek savaşta ordunun caydırıcılık gücünü kaybedeceğini ve savaş sonrası sadece bir kaç yıl huzur ortamının sürebileceğini çünkü İsrail’in düşmanını alt etme gücünün kalmadığını ifade etti.

Ben Yeşay, gelecek savaştaki başarısızlığın delili olarak ise ordunun muhtemel hasarlardan duyduğu tedirginlik ve korkuyu gösterdi. Çünkü yazara göre ordudaki yaralanma ve kayıplar yetkililerin aldığı kararlarda temel etken.

Başarısızlığın bir diğer delili olarak da İsrail ordusunun esir alınma korkusunu gösteren yazar, İsrailli askerlerin esir alınmasının direnişin başarısının bir kanıtı olduğunu da vurguladı.

Ben Yeşay, başarısızlığın üçüncü delili olarak ise siyaseti gösterdi ve bazı İsrailli bakanların Güvenlik Kabinesinin aldığı kararları sızdırdığını, dolayısıyla düşmanın Siyonist Rejimin savaş plan ve projelerinden haberdar olarak başarı elde ettiğini ifade etti.