Siyonist Vahşiler, Filistinli Aileye Saldırdı

İşgal güçleri Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye köyünde evine baskın düzenlediği Yusuf Mustafa Ubeyd’in ailesine vahşice saldırdı.

El-İseviyye’deki Takip Komitesi üyesi Muhammed Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin evlerine girmesini engellemeye çalışan 26 yaşındaki Fadi Yusuf Ubeyd’i şiddetli bir şekilde darp ettiğini söyledi.

İşgal güçlerinin Filistinli gençlerin bölgedeki hareketlerini gözlemlemek için Ubeyd ailesine ait evin çatısına çıkmak istediği kaydedildi.

İşgal güçlerinin evin içine ses bombası attığı ve biber gazı sıktığı, daha sonra Fadi Yusuf Ubeyd’i öldüresiye darp ederek gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin dün akşam baskın düzenlediği El-İseviyye köyünde işgalcilerle Filistinli gençler arasında çatışma çıktığı ve çatışmaların Ubeyd Mahallesi’nde yoğunlaştığı bildirildi.

İşgal güçlerinin polis araçlarıyla mahallenin ana caddesini trafiğe kapattığı ve gençlerin üzerine ses bombası ve plastik mermi yağdırdığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin dün akşamki baskın sırasında ayrıca Muhammed Nahid Ubeyd isimli genci evinin önünde dururken gözaltına aldığı öğrenildi.

Bu arada, Kudüs’ün batısındaki Sulh Mahkemesi’nin El-İseviyye sakinlerinden bir grup gencin ve çocuğun ev hapsi ve kefalet şartıyla serbest bırakılmasına karar verdiği açıklandı.