Siyonist Uzman: Hizbullah, İsrail’e Şok Yaşatır!

Siyonist İsrailli analiste göre bu durum, Hizbullah’ın “el-Celile’ye kolaylıkla girebilecek yeteneğe” sahip olduğunu tüm dünyanın gözleri önüne seriyor.

Yahudilerin önde gelen haber kaynaklarından “WALLA” sitesinin Arap kültürü uzmanı Oryantalist Avi Sakharov, Hizbullah ile işgal ordusu arasında meydana gelecek olan savaşa dair Yahudi devletinin beklediği senaryoyu kaleme aldı.

Makalede, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın tüm konuşmalarında, bazen “el-Celile’nin işgali” bazen de yerleşim bölgelerine sızma olarak adlandırılan bir savaşın patlak vermesi durumunda İsrail topraklarında doğacak tehdidin altı çizildi.

İsrailli analiste göre bu durum, Hizbullah’ın “el-Celile’ye kolaylıkla girebilecek yeteneğe” sahip olduğunu tüm dünyanın gözleri önüne seriyor.

Nasrallah’ın konuşmalarının caydırıcılık yaratma çabalarının bir parçası olduğunu öne süren İsrailli gazeteci şu ifadeleri kullandı: “Hizbullah ve lideri Nasrallah’ın ağzından çıkan her kelimenin, İsrail uzmanlar ve analistler tarafından incelendiğini, ölçüldüğünü ve yankılandığını çok iyi biliyorlar.”

Siyonist gazeteci, Hizbullah’ın elinde bugün, operasyon gününe hazırlık olarak, İsrail’de imha edileceği öngörülen tüm temas hatlarını vuracak gerçek bir ateş gücüne sahip olduğunu açıkladı.

Oryantalist Avi Sakharov yazısını söyle sürdürdü: Hizbullah’ın saldırı planı, İsrail tarafındaki hedefleri bombalayabilecek insansız uçakların kullanılması da dâhil olmak üzere tam bir lojistik ve istihbarat yapılanması olan bir ateş planıdır.