SİYONİST Siteden SURİYE Sınırı Açıklaması: BÜYÜK KAYIP!

Siyonist İsrail istihbaratına yakınlığıyla tanınan Debka sitesinin haberine göre Suriye ve Hizbullah’ın kontrol altına aldığı Mehar el-Mir köyü İsrail rejimi güçlerinin işgal altındaki Golan’da bulunan Hermon mevzilerine 4 kilometre mesafede bulunuyor.

Köyün daha önce Nusra Cephesi ve müttefiklerinin oluşturduğu Heyet-i Tahrir Şam’ın kontrolünde olduğunu belirten site, köyün Suriye ve Hizbullah tarafından alınmasını “İsrail için ciddi gerileme” ifadesiyle duyurdu.

Golan sınırı çevresinde yıllar önce Suriye kontrolünden çıkarılan yerlerin büyük bir kısmı el-Kaide’nin Suriye kolu olan Nusra Cephesi’nin elinde bulunuyor. Bu bölgedeki silahlı gruplar İsrail, tarafından desteklenirken yaralanan militanlar da İsrail’de tedavi ediliyor.

Haberde Suriye ve Hizbullah’ın stratejik öneme sahip Beyt Cin yakınlarındaki Mehar el-Mir köyünü kontrol altına alarak silahlı grupların kontrolünde bulunan ve kuşatma altında tutulan bölgeleri ikiye böldüğü ifade edildi.

İsrail’in Hizbullah’ın sınıra yaklaşmasına izin vermeyeceğine dair defalarca uyarı yaptığını belirten Debka, “Mehar el-Mir köyünü kurtarmak” için hiçbir şey yapmadığını belirterek İsrail ordusunu eleştirdi.