Siyonist Rejimden GAZZELİ DOKTORLARA Çalışma Engeli

Hastane idaresi, Gazzeli on doktorun hastanede çalışması için işgal rejimine müracaat etmiş, ancak daha önce hastanede çalışan ve yedi kez talepleri geri çevrilen iki doktora izin verilmezken, bir doktor hakkında da henüz bir karar verilmedi.

GÖZAT  Açlık Grevindeki Esir El-Gig Hastaneye Kaldırıldı

İşgal rejiminin Gazzeli doktorların El-Mekasıd Hastanesi’nde çalışmalarına izin vermemesi yüzünden hastanenin ciddi bir doktor sıkıntısı çektiği belirtildi.

İzin talebinde bulunan uzman doktorlardan Mahmud Ebu Atiyye, dört aydır cevap beklediğini belirterek, “Ocak 2015’te El-Mekasıd Hastanesi’nde çalışma izni aldım. Ancak rejimin daha önce uyarı yapmadan Gazze’den gelen doktorların izinlerini birden iptal etmesi nedeniyle hastanede durumlar ciddi manada kötüleşmeye başladı. Bu durum sadece benimle alakalı değil, Gazzeli bütün doktorlarla alakalıdır” dedi.

GÖZAT  İsrail Hapishane Doktorları İŞKENCELERE YARDIM EDİYOR

İzni iptal edilenler arasında 30 yıldır hastanede çalışan doktor ve hemşireler de var. Söz konusu doktorlardan ve hemşirelerden bazılarının yoğun bakım ünitesinde çalıştıkları ifade edildi.

İnsan Hakları İçin Doktorlar Müdürü Ran Goldstein yaptığı açıklamada, başta Şabak olmak üzere işgal rejimindeki kurumların yaptıkları engellemelerin ve en son uzun yıllar çalışan doktorların işine son vermelerinin güvenlikle bir alakasının olmadığını, kararın tamamıyla siyasi olduğunu söyledi.