SİYONİST Rejimden Birçok Noktaya BASKIN

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenledi ve evlerde arama yaparak bulduğu paralara el koydu.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Cenin’e bağlı Caba’, Arabe, Aneze ve Kefer Rai beldelerine baskın düzenlediği kaydedildi.

İşgal güçleri Caba’ beldesinde İslam Adil Ğannam’ın evine baskın düzenledi.

Evde arama yapan ve eşyalara zarar veren işgal güçlerinin bir miktar paraya da el koyduğu ifade edildi.

Baskın sırasında beldede çatışma çıktığı, işgal güçlerinin beldede Muhammed Melayişe isimli Filistinlinin evinde de arama yaparak evin altını üstüne getirdiği bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Arabe beldesinde Yusuf Şeybani’nin evine ve İslami Cihad lideri esir Tarık Ga’dan’ın evine baskın düzenlediği ve her iki evde de arama yaptığı belirtildi.

Aneze beldesinde eski esir Muhammed Velid Berahime’nin evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin Kefer Rai beldesinde de Mühenned Yeagibe ve kardeşi Ahmed’in evlerine baskın düzenleyerek arama yaptığı, eşyalara zarar verdiği ve 3200 şikele el koyduğu öğrenildi.

İşgal güçlerinin Selfit’te de şehit Ömer Ebu Leyla’nın akrabalarının evlerine baskın düzenlediği ve bir kişiyi gözaltına aldığı açıklandı.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde ayrıca Ramallah’ta Silvad beldesinden Abdülfettah Abdülğani Taime, El-Mezraa El-Ğarbiyye beldesinden Leys Ledadive ve El-Muğayyir beldesinden Muhammed Ataullah Ebu Alya’yı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Halil’de El-Arrub Kampı sakinlerinden Mahir El-Feracin’i gözaltına aldığı belirtildi.