Siyonist Rejimde Seçim Krizi Gazze İle Çatışma Riski

Siyonist rejim güvenlik kaynakları, İsrail’de hükümetin kurulamamasının ve siyasi ihtilafların devam etmesinin Gazze sorununun çözümünü tehlikeye düşürdüğünü ve Gazze ile çatışma ihtimalini arttırdığını ilan etti.

Gazze Mısır’ın arabuluculuğu ile siyonist İsrail ile arasında var olan sorunların giderilmesi için hükümetin kurulmasını bekliyor.

Siyonist rejim güvenlik kaynakları, hükümetin kurulmasının gecikmesinin ve 3. defa sandığa gidilmesi ihtimalinin Gazze sorununun çözülmesi fırsatını öteleyebileceğini ve Hamas’ı savaşa girmesi için tahrik edebileceğini öne sürdüler.

Mekar Rişon haber sitesi bir güvenlik kaynağına dayandırdığı haberinde, Gazze’deki grupların bölgeyi çatışma ortamına çekmek istediğini iddia etti.

Söz konusu güvenlik kaynağı İsrail ordusunun siyasi makamlardan Gazze’de yaşanabilecek her türlü senaryoya karşı hazırlıklı olmaları talimatı aldığını söyledi.

Mekor Rişon’un haberinde, Rotem tugayının Gazze Savaşı’na hazır olabilmek için 4 aydan beri tatbikat yaptığı da duyuruldu.