SİYONİST Rejim SURİYE’de Yine IŞID’ın İmdadına Koştu

Suriye Genelkurmay Başkanı Siyonist rejimin en son düzenlediği saldırılar hakkında bir bildiri yayınladı.

Bu bildiride şöyle geçiyor; İsrailli savaş uçakları bugün saat 2.42’de Lübnan hava sahasından Suriye’ye doğru birkaç füze saldırısında bulundu.

Bu füzeler Suriye ordusunun Misyaf bölgesi yakınlarındaki askeri noktalarından birini hedef aldı ve bu saldırı sonucu Suriyeli iki asker hayatını kaybetti ve maddi kayıplar verildi.

Suriye ordusu bunun üzerine açıklamada bulundu ve bu katliamın IŞİD teröristlerinin Suriye ordusunun elde ettiği zaferlerin ardından kaybettikleri savaş ruhunu geri kazandırmak adına olduğunu vurguladı.

Sana Haber Ajansı, Suriyeli silahlı gruplardan alıntı yaparak bildirdiği haberinde, bu saldırıların aynı zamanda İsrail’in direkt olarak IŞİD teröristlerine ve diğer Silahlı Muhalif gruplara destek verdiğini kanıtlar nitelikte olduğunu söyledi.

Suriye ordusu aynı şekilde, böyle düşmanca eylemlerin, bölgenin güvenlik ve istikrarı açısından oluşabilecek tehlikeli sonuçları hakkında uyarıda bulundu ve terörizmi ülkenin tüm topraklarından silecekleri konusunda kararlı olduklarını açıkladı.