Home / Siyonist İsrail / SİYONİST Rejim KONTROL Noktalarını Sıklaştırdı!

SİYONİST Rejim KONTROL Noktalarını Sıklaştırdı!

Filistinli direnişçilerin kişisel eylemler gerçekleştirmesinden korkan işgal ordusunun Batı Yaka’daki kontrol noktalarında güvenlik önlemlerinin artırılmasına karar verdiği bildirildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, kararın Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınındaki eylemin ardından alındığını ve güvelik birimlerinin Batı Yaka’da şiddet eylemlerinin artacağı görüşünde olduğunu yazdı.

Haberde, işgal ordusunun Batı Yaka’daki tüm kontrol noktalarının gözden geçirilmesi ve işgal askerlerinin güvenliği için daha çok güçlendirilmesi kararı aldığı belirtildi.

Yediot Ahranot, işgal ordusunun askerlerin nöbet beklediği noktaları yüksek beton bloklarla koruma altına aldığını ve bazı noktaların da yerlerini değiştirdiğini ifade etti.

Gazete, işgal ordusunun geçen yılın sonlarına doğru Ramallah’ın doğusunda gerçekleştirilen Givat Assaf Yahudi Yerleşkesi eyleminin ardından da benzer tedbirlere başvurduğuna işaret etti.

Haberde, işgal güçlerinin Pazar günü Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki ateş açma eylemini gerçekleştiren Ömer Emin Ebu Leyla’yı aramayı sürdürdüğü kaydedildi.

19 yaşındaki Ebu Leyla, Selfit’in kuzeyinde yer alan Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki kavşakta bıçaklama ve ateş açma eylemleri gerçekleştirerek biri haham üç İsrailliyi öldürmüştü.