Siyonist Rejim: Hamas Bir Dahaki Sefer, Askalan’ı Vuracak!

Siyonistlere ait Kanal 12, işgal rejimi ordusunun siyasi mekanizmaya Gazze’de ileride meydana gelebilecek herhangi bir çatışmada Askalan şehrinin özellikle hedef olacağına dair uyarıda bulunan bir gizli belge sunduğunun öğrenildiğini haber verdi.

Adı geçen tv kanalının verdiği habere göre işgal ordusunun sunduğu söz konusu gizli belgede ileride Gazze’nin hedef alınacağı herhangi bir saldırı karşısında Hamas’ın düzenleyebileceği saldırılarda ilk hedefin Askalan şehri olacağına dikkat çekildi. Belgede Askalan’ın bu yüzden ilerideki bir çatışmada tehlikeli konumda olacağına vurgu yapıldı.

Diğer yandan Askalan Belediyesi Başkanı Tomer Glam, Askalan’daki önemli stratejik kurumların ve eski mahallelerin sığınak ve koruma odalarından yoksun olduğuna dikkat çekti.

Glam bu arada Askalan’a bu konuda yardımda bulunulması yönündeki taleplerinin sürekli ertelenmesinden ve iki haftadan beri kendilerine bu yönde vaatlerde bulunulmasına rağmen bu vaatlerin yerine getirilmemesinden dolayı İsrail hükümetini sert bir dille eleştirdi.

Siyonistlerin tv kanalının iddiasına göre Askalan’a yardım programı Başbakan Netanyahu’nun ofisinden ve Ordu Bakanlığı’ndan onaylanmasına rağmen işgal rejiminin resmiyette “Adalet Bakanlığı” diye isimlendirilen yargı bakanlığı tarafından durduruldu. İşgal rejiminin yargı bakanlığı Netivot ve Ofakim’in müstesna tutulması suretiyle Askalan’a yardım yapılması durumunda diğer bölgelerin de aynı yardımı talep edebileceği iddiasında bulunuyor.