SİYONİST Rejimden GAZZE’de Sınır İhlali

İşgal güçleri bu sabah Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınır ihlali yaparak Gazze Şeridi arazilerine girdi ve toprak tesviyesi yaptı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusuna ait askeri buldozerler, Beyt Lahiya beldesinin kuzeybatısındaki Zikim Kapısı’ndan geçerek Gazze Şeridi’ne girdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin dikenli tellerin dışındaki arazide çalışma yaptığını ve toprak yığınları oluşturduğunu bildirdi.

Öte yandan, işgal güçleri bu sabah Kalkiliya’nın doğusundaki İmmateyn köyü arazilerinde geniş bir alanda tesviye çalışmasına başladı.

İmmateyn Köy Meclisi Başkanı Heysem Savan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin bölgedeki Yahudi yerleşkesine ait sanayi bölgesi hizasında bulunan Zer’u Ebu Kerş ve Deir Kadis alanlarında 70 dönümden fazla arazide çalışmaya başladığını söyledi.

Savan, işgal güçlerinin üzerinde çalışma yaptığı arazilerin mülkiyetinin Muhammed İbrahim Savan ve Reşid Hüseyin Savan’a ait olduğunu ifade etti.

İmmateyn Köy Meclisi Başkanı, işgal güçlerinin daha önce de söz konusu arazilere el koymaya çalıştığını fakat sahiplerinin hukuki yollara başvurduğunu bildirdi.