SİYONİST Rejimden AKDENİZ’e Füze Savunma Sistemi

İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post Gazetesi, İsrail ordu kaynaklarına dayandırdığı haberinde yıllardır karasal bölgelerde kullanılan demir kubbe projesinin şimdi denizde de hayata geçtiğini yazdı.

Demir Kubbe sistemi, işgal altındaki toprakların Filistin ya da Lübnanlı direniş gruplarının düzenlediği füze operasyonlarına karşı koyma amacı taşıyor.

Gazete, Demir Kubbe sisteminin denizde yapılan başarılı birçok testin ardından hizmete girdiğini açıkladı. Buna göre Demir Kubbe sistemi, işgal ordusunun Hamas ve Hizbullah’ın kullandığı Grad tipi füzelere benzer kilometrelerce menzile sahip bazı füzeleri kullanarak yapılan testleri sözde başarıyla geçti.

İşgal ordu sözcüsü açıklamasında denizdeki bu füze durdurma sisteminin esas amacının İsrail’in denizdeki ekonomik çıkarlarını ve özellikle de deniz üzerinde kurulan doğal gaz ve petrol çıkartma platformlarını korumak olduğu bildirildi.

İsrail işgal ordusunun 2014 yılında Filistin’e karşı başlattığı saldırı sırasında İslami direniş hareketi Hamas, İsrail işgal yönetimine ait bazı petrol ve doğal gaz platformlarına füze saldırısı gerçekleştirmişti.