Home / Filistin / Filistin İşgal / SİYONİST Rejimden 12 Ev İçin Daha YIKIM KARARI
SIYONIST Rejimden 12 Ev Icin Daha YIKIM KARARI

SİYONİST Rejimden 12 Ev İçin Daha YIKIM KARARI

İşgal rejimindeki Planlama ve Yapı Komitesi, çoğu Doğu Kudüs bölgesinde bulunan Filistinlilere ait 12 evin yıkılmasına karar verdi.

İşgal rejiminde yayınlanan haftalık Jerusalem gazetesi, komitenin Beyt Hanina’da 160 metrekarelik alana sahip binanın yıkılması ve yanında 85 metrekarelik bir bina inşa etmek için yıkma kararı aldığını belirterek, yıkılacak diğer her binanın ise 90 metrekare civarında olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan aynı gazete, Haridi Hahamının Mescidi Aksa ziyaretlerini düzenlemek ve hakkında bilgi toplamak için Mescidi Aksa yakınlarında dini bir okulun yapılmasına karar verdiğini yazdı.

Gazete, “Mescidi Aksa’da hava oldukça gergin olmasına ve dini duygular hassasiyetini korumasına rağmen, Mescidi Aksa’ya baskın düzenleyen Haredi Yahudilerinin sayısı artmaktadır” ifadesini kullandı.

Siyonist işgal rejimi Kudüs şehrinin demografik yapısını değiştirmek, Filistinlilerin elindeki mal ve mülkü talan etmek için halka baskı yapmakta, evlerini sudan bahanelerle yıkmakta ve gasp etmektedir.