SİYONİST Polislerden YAHUDİLERE Özel AKSA İzni

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin bu adımının kasıtlı ve planlı olduğunu, işgal güçlerinin ve baskına katılanların Mescid-i Aksa bekçilerinin uyarılarına kulak asmadıklarını söyledi.

Yahudilerin Kubbetu’s-Sahra sahanlığına çıkmaları yasak olduğu için Mescid-i Aksa bekçilerinin baskına katılan fanatik Yahudi yerleşimcilere engel olmaya çalıştığı bildirildi.

İşgal polisi, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın batı duvarında bulunan ve 1967’den bu yana tamamen işgalcilerin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin veriyor.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın sabah saat 07:00’de açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.