SİYONİST Ordu GAZZE Saldırısında ZEHİR Kullandı

El-Kudra, dün akşam geç saatlerde yaptığı açıklamada, saldırı sonucu çok miktarda barut ve zehirli gaz biriktiğini ve bunun da şehit ve yaralı sayısını artırdığını söyledi.

İlgili çevrelerden işgal ordusunun saldırıda kullandığı silahların mahiyetini araştırmalarını isteyen El-Kudra, işgal ordusunun geçmişte de birçok kez Gazze Şeridi’nde sivillere yönelik saldırılarında uluslararası toplumun yasakladığı silahları kullandığını hatırlattı.

Bu arada, Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi Müdürü Kemal Hattab da şehitlerin ve yaralıların bedenlerinde yeni bir zehirli madde keşfettiklerini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Hattab, şehitlerin ve yaralıların bedenlerinde buldukları zehirli maddenin ilk kez kullanılan ve niteliği henüz öğrenilemeyen bir madde olduğunu açıkladı.

Hattab, şehitlerden bazılarının arama kurtarma görevlileri olduğunu, tünelde yanlarında maske ve oksijen tüpleri bulunmasına rağmen şehit olduklarını bildirdi.

Yaralıların hastanede bir süre gözetim altında tutulacaklarını kaydeden Hattab, saldırıda yaralanmayan bazı kişilerin saldırıya uğrayan bölgeye gittikten sonra sağlık durumları oldukça kötüleşmiş bir halde döndüklerini açıkladı.