Siyonist Netanyahu: İran, İsrail’i Yeryüzünden Silmek İstiyor

“İRAN VE KUZEY KORE ACIMASIZ”

Konuşmasında İran ve Kuzey Kore’ye değinen Siyonist Netanyahu, “Hem İran hem de Kuzey Kore acımasız ve radikal diktatörlükler tarafından yönetilmektedir. Bu iki devlet komşularına karşı zorbaca ve tehditvari bir yaklaşım sergilerken, özellikle İran bizi yeryüzünden silmek istiyor diye konuştu.

İki ülkenin “saldırgan askeri nükleer programlarına sahip olduğu” değerlendirmesinde bulunan Siyonist Netanyahu, her iki devletin de nükleer silahlar geliştirerek, bunları balistik füzeler haline getirmeye çalıştığını öne sürdü.

“KENDİMİZİ BARIŞ VE GÜVENLİĞE ADADIK” (!!)

Japonya Başbakanı Abe ve kendisinin, “barış ve güvenliğe kendilerini adadıklarını” iddia eden Netanyahu, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail tüm komşularıyla barış içinde olmak istemektedir. Fakat biliyoruz ki bölgemizde, barış ve güvenlik birbirini tamamlayan iki kavram. Dolayısıyla, eğer bizi tehdit edenlere karşı kendimizi savunmazsak, barıştan söz edemeyiz. İsrail, toprağına ve vatandaşlarına yönelik terörü yaymak isteyenlere karşı kendini savunma hakkına sahiptir. UCM dahil, hiç kimse tarafından elimizin kolumuzun bağlanmasına izin vermeyeceğiz ve kendimizi her nerede olursa olsun, savunacağız.”