Siyonist Netanyahu Emriyle Onlarca Filistinlinin Evi Yıkılacak

İşgalcilere ait 0404 sitesi konuyla ilgili verdiği haberde, yıkımların Ummu’l-Fahm’a yakın Vadi Are ile El-Muselles, Kudüs ve En-Nakab’ta yoğunlaşacağını kaydetti.

Haberde, Siyonist Netanyahu’nun talimatı üzerine ilk etapta ruhsatı olmayan 47 evin yıkılacağı hatırlatılarak, Başbakanın bu kararıyla Ramallah yakınlarındaki Amona Yahudi yerleşim biriminin boşaltılması nedeniyle Yahudi yerleşimcilerde yükselen öfkeyi dindirmeyi amaçladığı ifade edildi.

Netanyahu, Kudüs ve 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilere ait ruhsatsız evlerin yıkımının hızlandırılmasını istedi.

Netanyahu yaptığı çağrıda hükümetindeki ilgili makamlardan ruhsatsız evlerin yıkım işini hızlandırmak için acilen harekete geçmelerini isteyerek, özellikle Kudüs ve En-Nakab’taki evlerin yıkılmasını hızlandırmalarını talep etti.

Siyonist işgal rejimi, Filistinlileri bezdirmek, işgali kabul etmelerinin sağlamak veya onları zorla göç ettirmek için yaptığı baskılar kapsamında inşaat ruhsat izni vermiyor. Artan nüfus nedeniyle ruhsat verilmediği için izinsiz şekilde evlerinin üzerine kat çıkan veya evlerine oda ekleyenlerin evleri yıkılıyor.