Siyonist Netanyahu Da Gitti Filistin ve Direniş Yerinde…

Terör rejimi İsrail’deki 12 yıllık Binyamin Netanyahu iktidarı sona erdi. Yeni kurulan sekizli koalisyon hükümetinin güvenoyu almasıyla, İsrail’in yeni başbakanı aşırı sağ siyasetçi Naftali Bennett oldu.

Netanyahu başbakan olarak Meclis’te yaptığı son konuşmada yeni hükümeti en kısa sürede devirmekle tehdit etti. Netanyahu selefi kendisi gibi kanlı bir geçmişe sahip olan Bennett, “Ben birçok Arab’ı öldürdüm ve bunda bir sorun görmüyorum” sözlerinin sahibi.

İsrail’in 36’ncı hükümeti, 120 sandalyeli mecliste 60 güvenoyu alan, sekiz partinin oluşturduğu yeni koalisyon tarafından kuruldu. İsrail rejiminde en uzun süre başbakanlık görevinde bulunan Netanyahu da koltuğunu bir dönem müttefiki olan Yamina Partisi lideri Naftali Bennett’e bıraktı.

Bu arada Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail’de “Değişim hükümeti” olarak tanımlanan yeni Naftali Bennett hükümetinin eskilerinden farklı olmayacağını belirtti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Filistin’in korsan rejimin yeni hükümeti hakkında bir hüküm vermek için bir dizi soru sordu.

Bennett hükümetinin “Değişim hükümeti” olarak nitelenmesinin “Netanyahu’nun çekilmesi” dışında doğru olmadığına işaret edilen açıklamada “Yeni hükümet eskilerinden farklı olmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, hükümetin gireceği sınavlar arasında “Kudüs’te düzenlenmesi planlanan “Bayrak Yürüyüşü”, Nablus’un güneyinde Subeyh Dağı’na kurulan gayrimeşru yerleşim birimlerinin yıkılması, Mescid-i Aksa’ya yönelik devam eden ihlaller, Kudüslülere yönelik tehcir tehditleri, Gazze ablukası ve Gazze’nin yeniden imarının” yer aldığı ifade edildi.