Siyonist Medya: İsrail’in Yeni Uyuşturucu Merkezi BAE…

Yaptıkları tüm haberlerle işgal rejiminin Filistinlilere karşı işlediği suçları örtbas etmeye çalışan Siyonist medya, bu kez İsrail’deki birçok uyuşturucu satıcısı ve suç örgütü liderinin illegal faaliyetlerini Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşımaya başladığını açıkladı.

İşgalci İsrail’in Kanal 12 televizyonuna göre, uyuşturucu, kumar, fuhuş ve kadın ticareti gibi yasa dışı sektörlerde faaliyet gösteren İsrailli mafya, çete, baron ve organize suç örgütü liderlerinin, İsrail’le normalleşme anlaşmasını imzalayan işbirlikçi BAE’yi kirli işlerini yürütecekleri yeni mesken olarak edindi. Televizyon kanalı, aynı şekilde Doğu Avrupa’daki birçok mafyanın da Dubai’yi yeni sıcak Pazar bölgesi gördüğünü belirtti.

İbranice yayın yapan Kanal 12, İsrailli suç örgütlerinin, BAE ile normalleşme anlaşmasının imzalanmasının ardından İsraillilerin talebinin arttığı uyuşturucu ve fuhuş ticareti için Avrupa pasaportlarıyla Dubai’ye kaçtıklarına dikkat çekti.

Daha önce de üst düzey bir İsrailli yetkili, İsrailli suç örgütlerinin, son zamanlarda Dubai’de uyuşturucu, emlak, gıda, otel ve kara para aklama kaçakçılığı alanlarında faaliyet göstermeye başladığını açıklamıştı. Söz konusu yetkili İsrailli baronların, illegal çalışmalarını bazen tayin ettikleri mümessiller üzerinden bazen de kendileri bizzat Dubai’ye gitmek suretiyle yürüttüğünü söylemişti.

Diğer taraftan İsrail Uyuşturucuyla Mücadele Kurumunun (IADA) yayımladığı bir araştırmasında, İsrail Ordusu’nda aktif görev yapan Siyonist askerlerin yarıdan fazlasının en az bir defa uyuşturucu madde kullandığını bildirmişti.

Bir diğer çarpıcı habere göre ise işgalci İsrail’in sözde başkenti Tel Aviv’de uyuşturucunun yasallaşmasını destekleyen “Green Glider” adlı bir grup drone aracılığı ile onlarca paket keneviri Yahudilerin yaşadığı sokaklara atmıştı.