SİYONİST Medyadan FİLİSTİN’e Dair Şok ARABİSTAN İddiası

İsrail işgal yönetimi Filistinlilerin gasp ettiği haklarını geri vermeme konusundaki inatçı tutumunu sürdürürken Filistinlilere bir darbe de  Suudi Arabistan’dan geldi.

Siyonist İsrail kanalı, sözde Filistin-İsrail barışına ilişkin bu girişimin Muhammed bin Selman’ın girişimi olduğunu belirterek kurulması planlanan Filistin Devleti’nin coğrafi olarak birbiriyle bağlantılı olmadığını ve Batı Şeria’daki Yahudi yerleşim birimlerinin olduğu gibi korunduğunu açıkladı.

Suudi girişimine göre ne Filistinli mültecilerin geri dönüşü sağlanıyor, ne Kudüs Filistin’in başkenti oluyor. Suudilerin önerisi Kudüs’e bağlı bir köy olan Ebu Dis, Filistin’in başkenti olarak kabul ediliyor.

İsrail kanalı, Suudi veliahd prensin İsrail’e yaptığı son ziyaretinde bu planı sunduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’la Muhammed bin Selman arasında konuyla ilgili bir telefon trafiği yaşandı.

Bu ayın başında Lübnan başbakanı Hariri’nin Riyad’da göz hapsinde tutulduğu bu ay başında Mahmut Abbas Riyad’a iki günlük bir ziyaret düzenleyerek vealiahd Prens Bin Selman ve diğer Suudi yetkililerle görüşmeler yapmıştı.