SİYONİST Mahkemeden İŞKENCE İtirafı

İsrail işgal devleti mahkemeleri, iç istihbarat örgütü ŞABAK’ın Filistinli tutuklulardan itirafları, işkence altında aldığını resmen tescil etti.

Yediot Ahronot gazetesinin yazdığına göre mahkemenin kararı, geçen ay yargılanan Kudüslü Halil en Nemr’in yanı sıra bütün Filistinli tutuklularla ilgili.

Mahkeme, İsrail iç istihbarat örgütü ŞABAK subaylarını Filistinli tutsak Halil en Nemr’in ağzından işkenceyle söz alma suçlamasını yöneltti. Filistinli gencin İsrail işgal zindanlarında suçsuz yere 2 yıl geçirdiği düşünülüyor.

Mahkeme yaptığı açıklamada İsrail işgal güçlerinin Filistinli tutuklara uyguladığı işkence yöntemleri hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olunmadığını da ifade etti.

Bi’rus Seba bölge mahkemesi, işkenceyle kendisinden ifade alınmasının tespit edilmesinin ardından 9 kasım tarihinde Filistinli tutuklu Halil en Nemr’i intihar saldırısı düzenleme suçlamasından beraat ettirdi.

İsrail iç istihbarat birimi ŞABAK, Halil en Nemr’in İlat kentinde bulunan bir otele intihar saldırısı düzenleyeceğini itiraf ettiğini İDDİA etmişti.