Siyonist Lieberman: “SAVAŞ BAŞLATMAK İSTEMİYORUZ”

İşgal rejimi Ordu Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze’den işgal altındaki Askalan bölgesine Grad tipi füzenin atılması üzerine yaptığı açıklamada, işgal ordusunun Gazze’den atılan füzelere hikmet ve sükûnet içerisinde muamele ettiğini iddia ederek, iyi bir araştırmadan sonra bunlara misillemede bulunduğunu savundu.

GÖZAT  Siyonist Bakan Lieberman Kışkırtmaya Devam Ediyor

Siyonist bakan yaptığı açıklamada “Ordu atılan füzeler karşısında hikmet ve sükûnetle muamele ediyor. Füze atıldığında ordu durumu değerlendirdikten sonra misillemede bulunuyor. Genelde verilen karşılık sert oluyor. Ancak biz Hamas’ın beklediği gibi hareket etmeyeceğiz. Onların beklediği rutin metotları artık kullanmıyoruz. Her şeyi değerlendiriyoruz. Orduda komutanlar sorumlulukla ve dengeli hareket ediyorlar. Ancak Gazze’den atılıp can kaybına neden olacak bir saldırı muhtemel bir savaşın fitilini yakacaktır” dedi.

GÖZAT  Siyonist Bakan Liberman: Hamas İle Her An Çatışma Yaşanabilir

Hamas ile caydırıcı durumun bu şekilde devam etmesi gerektiğini savunan Siyonist bakan, Gazze’deki güvenlik durumdan Hamas hareketini sorumlu tuttuklarını, tünellerden sızmaların önüne geçmek için Gazze sınırı boyunca bir dizi projeyi hayata geçirdiklerini hatırlattı.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun dün Gazze Şeridi’nde direnişe ait alanlara yaptığı saldırıları üzerine yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne yönelik hiçbir saldırı karşısında sessiz kalmayacağını bildirdi.

GÖZAT  İsrail'in 2009 Yılı 22 Günlük Gazze Savaşı Yenilgisini Anarken

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, 28 Şubat Salı günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, dünkü gibi Gazze Şeridi’ne yeni bir saldırı daha olursa başta El-Kassam Tugayları olmak üzere direniş gruplarının sessiz kalmayacağını ve karşılık vereceklerini söyledi.

Ebu Ubeyde, Filistin direnişinin söz verdiği zaman sözünü yerine getirdiğini ifade etti.

GÖZAT  Halid Meşal'den, Siyonist Rejime Gazze Uyarısı

İşgalci düşmanın güç kullanmaktan başka bir dilden anlamadığını belirten Ebu Ubeyde, direnişin sessizliğinin bazen işgalci düşman tarafından güçsüzlük olarak yorumlandığını bildirdi.

İşgal ordusu sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine füze düştüğü iddiasıyla Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine bir dizi hava ve topçu saldırıları düzenledi.