Siyonist Komutan: Şartları İsrail Değil, Hamas Belirliyor…

Siyonist üst düzey askeri komutan işgal rejimin 51 günlük savaşta yenilgilerini itiraf ederek, İsrail değil Hamas’ın mevcut stratejiyi belirlediğini söyledi.

El-Alem’in dün bildirdiğine göre Siyonist rejim genel kurmay başkan vekili Yair Golan işgal ordusu radyosuna verdiği demeçte, İsrail’in 2014 yılında Gazze savaşında yenildiğini, daha sonra gelişen olayların da konuyu doğruladığını söyledi.

51 gün süren 2014 Gazze savaşında 64 siyonist asker ve 6 işgal yerleşimci ölürken 720’si de yaralandı.

Golan Siyonist rejimin Lübnan ve Suriye’deki askeri harekatları hakkında da, “bazı hedeflere saldırıyı itiraf etmenin, seçim propagandası olduğunu” söyledi.

Siyonist rejim Pazar günü başta Zahiye kenti kırsalına yönelik birkaç kez İHA saldırıları ile Lübnan hava sahasını ihlal etti.

Lübnan Hizbullah’ı genel sekreteri Seyid Hasan Nasrullah da Lübnan direnişinin söz konusu açık saldırılara karşılık vereceğini vurguladı. Lübnanlı yetkililer Siyonist İHA’ların saldırısını kınarken misilleme haklarının saklı olduğunu duyurdular.

Korsan rejimde siyasi çevreler Siyonist rejimin saldırılarını itiraf ederken, “Netanyahu’nun seçimleri kazanmak için siyasi, askeri ve güvenlik durumu karıştırmak istediğini” belirttiler.