Siyonist Komutan: İsrail’in Gazze İle Savaşı An Meselesi!

Üst düzey Siyonist komutan İsrail’in Gazze saldırısından sonra artık güçlü olamayacağını ve savaşa bir adım kaldığını ifade etti.

Siyonist komutan Derur Şalom, İsrail El Yevm gazetesi ile yaptığı röportajda şu iddiada bulundu: Şu an Gazze adeta uçurumun kenarında ve her an savaşın başlaması mümkün.

Siyonist komutan, son zamanlarda siyonistlerin hadsiz hesapsız engellemelerinden kaynaklanan Gazze’deki ekonomik, insanî ve kentsel krizler ile ilgili olarak ise şöyle konuştu: Gazze şu an sayısız problemlerle boğuşuyor. Hamas da bu durumun gayet farkında ve farklı yollarla bu sıkıntılardan kurtulmaya çalışıyor. Hamas ve Gazze halkı için en iyi yolun İsrail ile müzakere masasına oturmak olduğunu iddia eden Şalom, çünkü İsrail ile savaşın durumu daha da vahim hale getireceği açıklamasında bulundu.

Siyonist komutan son olarak, taraflar arasında bir savaşın başlaması durumunda yaşanabilecek olaylara şu şekilde vurgu yaptı: Gazze ile savaşın başlaması durumunda, çatışmanın kuzeye yani Lübnan’a çekilmesi ve bölgede eş zamanlı başka bir cephenin İsrail’in yüzüne açılması ihtimalini uzak görüyorum. Ancak Gazze’nin kuzeyinde zor ve maliyeti yüksek bir savaş ihtimali de mevcuttur.