Siyonist Komutan: Aksa İntifadası, İsrail’i Zayıflattı

Siyonist rejim ordusu zırhlı birlikler eski komutanı general Ronin Itzik, Filistin milletinin başlattığı Aksa İntifadası’nın Siyonistlerin zayıf düşmesine sebep olduğunu söyledi.

Siyonist rejim ordusu zırhlı birlikleri eski komutanı Itzik, İsrael Hayom gazetesinde yayınlanan makalesinde, Aksa İntifadasının sonucunda 1200 Siyonistin öldürüldüğünü ve bu rejimin ordusu ve siyasi liderlerinin hedeflerine ulaşamadıklarını vurguladı.

General, Filistinli direniş gruplarının Aksa İntifadasındaki hamlelerinin Siyonistleri zayıflattığını beyan ederek şunları hatırlattı:

“Filistin intifadasının hedefi İsraillilerin sosyal dokusunun yok edilmesiydi. Filistinli örgütler şunu çok iyi biliyorlardı ki kanlı saldırılar İsrail’i yok edemeyebilir ancak İsraillileri zayıflatarak kendilerine olan özgüvenlerini kaybettirebilir.”

Eski komutan yazısına şöyle devam etti:

‘Siyonist camia intifada günlerinde kendini ateş altında görüyordu ve hepsi bu sahnede yer alıyordu…. Bu saldırılarda öldürülen İsraillilerle aralarında hiç bir fark yoktu….Hepimiz ateş altındaydık’.

Itzik şunları da hatırlattı:

“İntifadanın başlarında Siyonist rejiminin verdiği karşılık zayıftı öyle ki siyasi liderler ve askeri komutanlara olan güvenlerini kaybettiler. Eğlence merkezleri boşaltılmıştı. Halk sokaklarda dolaşmaya korkuyordu. Filistin saldırılarının korkunç görüntüleri, İsrail için ne kadar tehlikeli olduklarına dair hiçbir şüphe bırakmıyor. Görüntüler binlerce kelime söylüyor. İsrailliler o zaman, bu meselenin nerden doğduğunu ve savaşta neye odaklanmaları gerektiğini anladılar.”