Siyonist İsrail’in Gazze’de Casus Bilgi Sistemi

Gazze Şeridi İçişleri Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada; Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne casusluk yapma ve direniş üyeleri hakkında bilgi edinme yöntemini açıkladı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bu yöntemler, yardım kuruluşları, öğrenci ve sağlık yardımı, gayrimenkul ve bunlara benzer tarzda Gazze sakinleriyle temas kuruluyordu. Böylelikle direniş üyelerine ait bilgi elde ediliyor.”

Gazze Şeridi İçişleri Bakanlığı açıklamanın devamında şöyle dedi: “Spor, sosyal, eğlence, iletişim hizmetleri, yemek pişirme, iş ilanları ve siyasi ilişkiler kisvesi altında bilgi toplamak için sosyal ağlarda onlarca sahte sayfa oluşturulmuştur.”

Açıklamada; “Siyonist ordu sözcüsü veya ordudaki çeşitli görevliler için istihbarat subayları adına da sosyal medyada sayfalar oluşturuldu. Böylelikle Gazze halkı ile iletişim kuruyorlar ve bilgi toplamaya çalışıyorlar ki Gazze’nin nüfusu için bu istihbarat, basit ve geneldir.” denildi.

Gazze Şeridi İçişleri Bakanlığı; “Koordinatörlük ofisi bu konuda tehlikeli bir rol oynamaktadır; çünkü hastalar ve öğrencilerden işadamlarına, gazetecilere vb. çeşitli toplum gruplarına telefon görüşmeleri yapar ve bilgi karşılığında seyahat, iş, eğitim ve tedavi için imkan vermektedir. Bu, casusların tuzağına düşmenin başlangıcıdır.” diye belirtti.

Gazze Şeridi İçişleri Bakanlığı, açıklamanın devamında; “Siyonist rejimin casus yapısı, direniş çalışmaları ve Gazze güvenlik yapısı üyeleri için psikolojik bir savaş başlattı. Halkın onlara olan güven ve rağbetini kırmak için onlar hakkında yanlış haberler yaydılar.” dedi.

Gazze Şeridi İçişleri Bakanlığı, aileleri, çocuklarınınsosyal medyadaki etkileşimlerini ve faaliyetlerini gözetmeye çağırarak,Siyonist casusların tuzağına düşmemeleri için uyarıda bulundu.