Siyonist İsrail’den Gazze Sınırında Yeni Tatbikat

Siyonist ordu sözcüsü bugün Aşkelon ve Gazze civarında askerî tatbikatlara başlayacaklarını duyurdu.

Siyonist ordu sözcüsü pazar günü Aşkelon şehri ve Gazze civarında askerî tatbikatlara başlayacaklarını duyurdu.

Ayrıca söz konusu askerî tatbikatta güvenlik güçlerinden oluşan grupların, askeri araçların, saldırı helikopterlerinin ve İHA’ların yer alacağı ve bu askerî tatbikatların Filistinli direniş gruplarına karşı ordunun hazırlığını artıracağı duyuruldu.

Kudüs ve Batı Şeria’daki Filistinlilerin evlerine zarar verildiği ve bölgede yaşayan Filistinlilere karşı ırkçı saldırıların baş gösterdiği bu günlerde, Gazze direniş güçlerinin de faaliyetlerde bulunması ve El Hıms bölgesinde evsiz kalan Filistinlilerin intikamını alması bekleniyor.

Öte yandan siyonist ordu komutanı yapılan çok sayıdaki bu askerî tatbikatları haklı çıkartmak adına sürekli olarak, bu operasyonların kuzey cephesi (Hizbullah) ve güney cephesi (Hamas ve İran Devrim Muhafızları)nden gelen saldırılara karşı hazırlıklar olduğunu da vurguluyor.

Elbette ki şok edici bir haber olan Mahmud Abbas’ın özerk yönetiminin Tel-Aviv ile işbirliğini kesmesi ve Aman adındaki siyonist rejim güvenlik ve istihbarat birimi ile geniş kapsamlı güvenlik işbirliğini durdurması İsrailli komutanların ve subayların endişesini artırmış durumda.