Siyonist İsrail’den Arabistan’a Gizemli Uçak…

Siyonist İsrail işgal başkenti Tel Aviv’den havalanan özel bir uçağın önce Ürdün’ün başkenti Amman’a, 2 dakika sonra da Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gitmesi soru işaretlerine yol açtı.

Siyonist İsrail gazetelerinden Haaretz’in editörlerinden biri olan Avi Scharf, sosyal medya hesabı üzerinden Tel Aviv’den Arabistan’a giden uçağın hareketini duyurdu.

Avi Scharf, Akıllı telefonlara indirilebilen bir uygulama aravılığı ile Ben Gurion Havalimanı’ndan kalkan ve Suudi Arabistan’a indikten 55 dakika sonra doğrudan Tel Aviv’e dönen bu gizemli uçağın hareketini takip ettiğini belirtti.

İsrail – ABD – Arabistan Oturumu…

Scharf ABD, Siyonist İsrail ve Suudi Arabistan arasında bir topantı olasılığına işaret ederek “Riyad’daki hızlı üçlü toplantıya İsrail’den kimse geldi mi bilmiyorum” ifadesini kullandı.

Siyonist İsrail resmi makamlarından ise söz konusu “gizemli sefere” ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ortak Zemin: İran Düşmanlığı…

Son yıllarda medyaya yansıyan birçok raporda, İran dosyasıyla ilgili olarak Siyonist İsrail ile uşak Suudi Arabistan arasında güvenlik ve istihbarat alanında ilişkilerin geliştiği herkesçe bilinen bir konu.

Siyonist Netanyahu da son yıllarda Korsan İsrail ile diplomatik ilişkileri bulunmayan birçok Arap ülkesiyle gizli ilişkiler kurulduğuna dikkati çekmişti.