Siyonist İsrail’den Acil Tatbikat…

Siyonist Rejim İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki ani tatbikatı Salı günü, bu rejimin Filistinlilere karşı cinayetlerinin devam ettiği bir sürede düzenlendi.

Siyonist İsrail Rejimi ordusu Pazar gününden itibaren Gazze Şeridi’nde bulunan Askalân şehrinde üç günlük bir tatbikat başlattı. 

Siyonist İsrail’e ait Arutz Şeva haber sitesi bu hususta şöyle yazdı: “Bu tatbikatta kara kuvvetlerine ait zırhlı birliklerin yanı sıra Siyonist Rejim ordusu hava güçlerinin savaş uçakları ve helikopterleri de katıldı.”

Siyonist Rejim ordusu tatbikatı, İsrail’in Mayıs 2019’da Gazze Şeridi aleyhinde son savaşta sadece iki gün çatışmanın ardından ateşkesi talep eden taraf olarak kabullenmesi sonrası düzenlenmektedir. Şimdi ise Siyonist Rejim ordusu, bildirisinde bu tatbikatın düzenlenmesinden güdülen amacın Siyonist ordusunun Gazze sınırında çıkacak kaoslar ile mücadeledeki hazırlık seviyesinin artırılması ve de bölgedeki askeri karşılaşmalarda askeri güçlerin hazırlıklı hale getirilmesi olduğunu iddia etti. 

Bu konuda bir diğer nokta da bu tatbikatın HAMAS hareketine bağlı üst düzey bir heyetin İran ziyaretinin bir kaç gün sonrasında düzenlenmesidir. HAMAS heyeti geçen hafta Pazartesi günü İran’a yaptığı ziyarette İranlı ve HAMAS’lı makamlar zaferin sadece Direniş yolu ile elde edilebileceğine vurgu yaptılar.