Siyonist İsrail’den Abbas Yönetimine Kredi…

İşgalci İsrail medyasında yer alan haberlere göre, işgal rejimi hükümeti bakanlar kurulu, dün gece düzenlediği toplantıda Filistin Yönetimi’ne 800 milyon şekel (227 milyon dolar) kredi verilmesini onayladı.

Haberlerde Siyonist İsrail hükümetinin, bu krediyi Filistin Yönetimi’ne yeni tip koronavirüsün yol açtığı etkileri önlemesine yardımcı olmak için tahsis ettiği ve bu paranın önümüzdeki aylarda Filistin Yönetimi adına toplanan vergi gelirlerinden düşüleceği belirtiliyor.

İbranice yayın yapan bir radyo kanalı, İsrail hükümetinin bu miktarı her ay bir taksit olmak üzere 4 taksit şeklinde vereceğini belirtti.

Radyonun haberine göre bu kredi Filistin hükümetine, korona krizi nedeniyle yaşadığı ekonomik durumun ve krizin başlangıcından bu yana gelirlerindeki keskin düşüşün üstesinden gelmesine yardımcı olmak için verilecek.

İşgal rejimi ile Filistin Yönetimi arasında 1990’larda imzalanan anlaşma gereğince İsrail, Filistinliler adına ayda 222 milyon doları bulan vergi tahsil ediyor ancak, vergileri tahsil etme bedeli olarak yüzde üçlük kısmını keserek hırsızlık yapıyor.