Home / Filistin / Siyonist İsrail Yıkımları Grev İle Protesto Edildi
siyonist-israil-yikimlari-grev-ile-protesto-edildi

Siyonist İsrail Yıkımları Grev İle Protesto Edildi

1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki El-Celil, El-Müselles ve En-Nakab bölgeleriyle sahil kentlerinde, Kalensuva kentinde Filistinlilere ait 11 evin yıkılmasını ve Arap toplumuna yönelik cinayetlerin sürmesini protesto amacıyla genel grev ve kepenk kapatma eylemi yapılıyor.

Greve özel eğitim kurumları ve acil sağlık hizmetleri dışında eğitim ve öğretim kurumları dahil her kesimin katıldığı, yerel yönetim kurumlarının kapılarını kapattığı ve dükkânların kepenklerini indirdiği bildirildi.

Grev kararının işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun işgal polisine ruhsatsız inşa edilen evlerin en kısa sürede yıkılması talimatı vermesi ve Kalensuva kentinde 11 evin yıkılması üzerine dün Takip Komitesi toplantısında alındığı ifade edildi.

Takip Komitesi’nin dünkü toplantısına çeşitli siyasi partilerden ve gruplardan temsilcilerin ve aktivistlerin katıldığı ve toplantıda genel grev kararı alındığı belirtildi.

Toplantıda ayrıca protesto eylemlerini tırmandırma, Arap beldeleri girişlerinde protesto gösterileri düzenleme ve Kalensuva kentinde geniş çaplı bir etkinlik organize etme kararı alındığı kaydedildi.