Siyonist İsrail Sosyal Hizmetler Bakanı İstifa Etti

Siyonist rejim Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haim Katz’ın hakkındaki yolsuzluk suçlamasından dolayı istifa ettiği bildirildi.

Siyonist İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, yaptığı açıklamada, Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haim Katz’ın yolsuzlukla suçlandığını bildirmişti.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 71 yaşındaki Haim Katz, yatırımlarını içeriden edindiği bilgiye göre yöneten bir iş adamı yararına yasa çıkardığı iddia edilerek, dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor.Başsavcı Mandelblit’ın bu kararı, Katz’ın işadamı Mordechai Ben-Ari ile olan ilişkilerinin takip edildiği uzun süren bir soruşturma sonucu aldığı belirtildi. Katz, Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Likud Partisi’ne üye ve 2015 yılından bu yana onun kabinesinde yer alıyor.

Siyonist rejim başbakanı Netanyahu ise  dolandırıcılık, rüşvet ve yolsuzluk davaları ile karşı karşıyadır. Mandelblit, Netanyahu’nun 17 Eylül’de yapılacak genel seçimlerden 2 hafta sonra, Ekim ayı başlarında yapılması planlanan duruşmada suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.