Siyonist İsrail, ŞEHİT AİLELERİNİ CEZALANDIRIYOR

Şehit El-Kaysiyye’nin akrabalarından birçok kişi, işgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye kontrol noktasını geçmelerine izin vermediğini söyledi.

El-Kaysiyye ailesinden işçiler, izin belgeleri olmasına rağmen işgal güçlerinin iş yerlerine gitmek için kontrol noktasından geçmelerine izin vermediğini ve evlerine geri dönmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

 

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Şehit El-Kaysiyye’nin akrabaları, işgal güçlerinin aile üyelerinden tarım ve inşaat işçilerinin ve tacirlerin 1948’de işgal edilen topraklara girmelerine izin vermediğini ve çalışma izni belgelerini ellerinden alma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

El-Halil’in güneyindeki Ticaret Odası Müdürü Celal Meharize, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin bu uygulamayla Filistinlileri topluca cezalandırma yolunu seçtiğini bildirdi.

 

Meharize, işgal güçlerinin son dönemde El-Halil sakini yüzlerce tacirin geçiş izinlerini Ez-Zahiriyye kontrol noktasında ellerinden aldığını ifade etti.

Ez-Zahiriyye beldesi sakinlerinden 24 yaşındaki Saad Muhammed Ali Kaysiyye isimli genç bıçaklama eylemi gerçekleştirerek bir Yahudi yerleşimciyi yaraladığı iddiasıyla işgal güçlerince şehit edilmişti.