Siyonist İsrail Saldırısında Filistinli Genç Şehit Oldu

Ramallah yakınlarındaki iki ayrı olayda dün akşam Filistinli bir genç işgal askerlerinin açtığı ateşle şehit oldu ve bir genç de başından ağır yaralandı.

Ramallah’ın doğusundaki Caba’ köyü yakınlarında otomobille çarpma eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla işgal askerlerinin ateş açtığı Filistinli genç şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ramallah’ın doğusundaki Caba’ köyü yakınlarında üzerine ateş açılan bir gencin şehit olduğu bilgisinin ulaştığını duyurdu.

Bakanlık daha sonra yayınladığı ikinci bildiride şehit gencin Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Mülteci Kampı sakinlerinden 24 yaşındaki Hüseyin Salim Ebu Ğuş olduğunu belirtti.

İşgal rejimi medya kaynakları Filistinli gencin işgal askerlerine yönelik otomobille çarpma eylemi gerçekleştirmek girişiminde bulunduğunu ve otobüs durağına çarptığını, işgal askerlerinden ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

Bu olaydan iki saat sonra Ramallah’ın kuzeybatısındaki Abud köyü yakınlarında işgal askerlerinin aracına ateş açtığı bir başka genç de başından ağır yaralandı.

İşgal rejimi gazetelerinden Maariv, Filistinli gencin araçtan işgal ordusuna ait askeri noktaya ateş açtığını öne sürdü.

İşgal medyası, ismi açıklamayan gencin hastaneye kaldırıldığını ve saldırıda işgal askerlerinden ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.